Ako prebieha pobyt v soľnej jaskyni?

Pobyt v soľnej jaskyni je určený pre všetky vekové skupiny klientov, navštevovať ich môžu aj deti a tehotné ženy. Ako doplnok pre regeneráciu ich používajú napríklad aj športovci.

Soľná jaskyňa je miestom, kde sa upokojíte a necháte na sebe pôsobiť silu soli. Jedna terapia v soľnej jaskyni trvá väčšinou 45 minút. Behom tejto doby ležíte na veľmi pohodlných ležadlách a relaxujete v sprievode príjemnej hudby a farebného osvetlenia.

Pri liečbe svetlom sa používajú teplé farebné odtiene žltej, oranžovej a červenej farby, ktoré majú telo povzbudiť a naplniť novou energiou. Oproti tomu studené farby ako je fialová, svetlomodrá alebo indigo, upokojujú zmysly a zlepšujú náladu.

Do jaskyne sa odporúča vziať si so sebou oblečenie s dlhým rukávom. Teplota v soľnej jaskyni sa pohybuje okolo 20 – 23 stupňov Celzia – v každej soľnej jaskyni sa teplota môže odlišovať. Ak by Vám v soľnej jaskyni bola zima, tak pri každom ležadle je teplá deka na prikrytie. Do soľnej jaskyne sa z hygienických dôvodov nevstupuje v obuvi. Obsluha Vám požičia ochranné návleky na obuv.

Odporúča sa absolvovať kúru cca 10 návštev soľnej jaskyne v čo najkratšej dobe za sebou. V prvom týždni ozdravnej kúry je najlepšie absolvovať 3 – 4 návštevy. Uvádza sa, že jedna návšteva soľnej jaskyne sa rovná trom dňom pobytu pri mori.

Niektoré zdravotné poisťovne na návštevu soľnej jaskyne finančne prispievajú. Pobyt v soľnej jaskyni nie je odporúčaný osobám, ktoré trpia chorobami, ako je hyperfunkcia štítnej žľazy, nádorové choroby, klaustrofóbia, akútne zapálené stavy a tuberkulóza.